Ja es coneixen els nominats als Premis 2009-2010
Amb la finalitat d’atorgar públic testimoni de reconeixement a la tasca d’esportistes, entitats, organismes e institucions que hagin contribuït a engrandir i dignificar el nostre esport, i també per reconèixer a tots aquells que hagin destacat en la seva actuació esportiva durant la temporada 2009-2010, la Federació Catalana de Futbol Americà organitza la II Nit del Futbol Americà, i d'acord a les Bases del Premis fa publica les llistes de Candidats per optar als premis en les diferents categories. Tots ells han sortit de les candidatures presentades per tots els clubs afiliats a la FCFA. Durant la propera setmana publicarem també els nominats per els Premis Especials i els Reconeixements i Mencions Especials que atorga directament la Junta Directiva de la FCFA.
Nota: La disposició dels noms dels candidats a les llistes respon exclusivament al ordre alfabètic d’acord al primer cognom del nominat.
Els guanyadors de totes les categories de premis seran anunciats a la II Nit del Futbol Americà del proper 19 de juny d'acord a la decisió del Jurat dels Premis.
PREMIS ESPORTIUS 2009-2010
NOMINATS ALS PREMIS INDIVIDUALS PER POSICIONS (PER CATEGORIES)
CATEGORIA SENIOR
M. Quarterback |
Ramon FIGUEROA (Pion.) |
Adrian GOMEZ (Rookies) |
Sergi GONZALO (Dracs) |
Millor Corredor |
Jaume AGUSTENCH (Imp.) |
Nordi BEN MOUSSA (Dracs) |
Adrià SASTRE (Bufals) |
Millor Receptor |
J.C. BARTRA (Rookies) |
Victor MARTIN (Pioners) |
German PEREA (Imperials) |
Millor L. d'Atac |
Marc GÜELL (Bocs) |
Alberto MARTINEZ (Pion.) |
Victor VALVERDE (Reds) |
M. L. Defensa |
Xavi NAVARRO (Rookies) |
Angel OLMO (Reds) |
Ferran PALLAROLAS (Bocs) |
Millor Def. Back |
Guillermo GRANDE (Pion) |
Albert LOPEZ (Uroloki) |
Xavier MARIN (Eagles) |
Millor Linebacker |
Gerard ABELE (Senglars) |
Raul COZAR (Rookies) |
Alex MASSAGUÉ (Falcons) |
Millor Xutador |
Jordi DIAZ (Bufals) |
Sergi ORTIZ (Rookies) |
Sergi VELEZ (Pioners) |
Millor Entrenador |
Oscar CALATAYUD (Dracs) |
Teo POLANCO (Pioners) |
Roberto TORRECILLAS (Rookies) |
CATEGORIA JUNIOR
Millor Quarterback |
Airald BALANYA (Imper.) |
Jordi BRUGNANI (Trojans) |
Aitor VAZQUEZ (Bocs) |
Millor Corredor |
Enric CASTILLO (Bocs) |
Josep DOMENECH (Bufals) |
Cristian ESCUDERO (Imperials) |
Millor Receptor |
Dani BELSO (Pioners) |
Marc GARCIA (Imperials) |
Josep JURADO (Bocs) |
Millor Linea d'Atac |
Victor BARBERO (Reds) |
Oscar OLIVENZA (Dracs) |
Unai VILLAR (Trojans) |
M. Linea Defensa |
Albert GÜELL (Bocs) |
Alex MANCHA (Bocs) |
Joel MONROY (Imperials) |
Millor Defens. Back |
Jordi BRUGNANI (Trojans) |
Bassiru KASSAMA (Bocs) |
Adrià SOLIS (Imperials) |
Millor Linebacker |
Alexei CUSNIR (Pioners) |
Rafael JIMENEZ (Bocs) |
Gabriel MARTINEZ (Dracs) |
Millor Xutador |
Jordi BRUGNANI (Trojans) |
Pol GASULL (Dracs) |
Albert GÜELL (Bocs) |
Millor Entrenador |
Peter BRUGNANI (Trojans) |
Albert FERNANDEZ (Pion.) |
Ferran PALLAROLAS (Bocs) |
CATEGORIA CADET
Millor Quarteback |
Ruben BELTRAN (Fenix) |
J. Fco. DEL POZO (Bufals) |
Vichi MANOLACHI (Senglars) |
Millor Corredor |
Walter JUBLANI (Pioners) |
L. Miguel RIVERO (Eagles) |
Joan TERRADAS (Senglars) |
Millor Receptor |
Adra BOTELLA (Bufals) |
Victor JORDAN (Trojans) |
Armand JORDANA (Fenix) |
Millor Linea d'Atac |
Sergi CACERES (Bocs) |
Arturo V. OLAV (Rookies) |
Jose L. PIÑANA (Senglars) |
M. Linea Defensiu |
Yilon HU (Fenix) |
Israel JUMILLA (Rookies) |
Luiggi J. RODRIGUEZ (Buf.) |
Millor Defens. Back |
Jehoushua ARIAS (Rookies) |
Pau LLADO (Reds) |
Jordi PUIG (Eagles) |
Millor Linebacker |
Cesar BRUGNANI (Trojans) |
Andres A. FAUBLA (Fenix) |
Oscar PEREZ (Pioners) |
Millor Entrenador |
Peter BRUGNANI (Trojans) |
Raul COZAR (Rookies) |
Pere P. JUNOY (Senglars) |
NOMINATS ALS PREMIS INDIVIDUALS GLOBALS
Aquest apartat vol reconèixer el millor esportista de la temporada en cadascú dels apartats descrits.
Millor Esp. Sènior |
Nordi BEN MOUSSA (Dracs) |
Raul COZAR (Rookies) |
Guillermo GRANDE (Pioners) |
Millor Esp. Júnior |
Dani BELSO (Pioners) |
Jordi BRUGNANI (Trojans) |
Adrian GOMEZ (Rookies) |
Millor Esp. Cadet |
Ruben BELTRAN (Fenix) |
Cesar BRUGNANI (Trojans) |
Joan TERRADAS (Senglars) |
Millor E. Infantil |
Jose F. DEL POZO (Buf.) |
Walter JUBLANI (Pioners) |
Pablo S. MENDOZA (Reds) |
Millor E. Femení |
Marina LIÑAN (Bocs) |
Mª Azuzena MUÑOZ (Rook.) |
Marta ROMERO (Reds) |
M. Entrenador |
Ferran PALLAROLAS (Bocs) |
Teo POLANCO (Pioners) |
Roberto TORRECILLAS (Rook.) |
Millor Àrbitre |
Xavi FERNANDEZ |
Jose Maria REBES |
Jose Manuel TORRECILLAS |
PREMIS ESPECIALS 2009-2010
:
Millor Web |
footballspeech.com |
primerdown.com |
todofutbolamericano.com |
Millor Web de Club |
Argentona Bocs |
Badalona Dracs |
Hospitalet Pioners |
Millor Iniciativa |
Programa de Flag a Esparreguera |
Programa de Flag a Sarrià de Ter |
Summer Camp Argentona Bocs |
Millor Col·laborador de Club |
Santos Faura (Pioners) |
Isamel Jiménez (Rookies) |
Cesar Nebreda (Imperials) |
Premi Especial Pere Moliner. Aquest premi l’atorga directament la Junta Directiva de la Federació Catalana de Futbol Americà. Amb el nom de la persona que va introduir el futbol americà a Catalunya reconeixerà a aquella persona o entitat o iniciativa, etc a la que es vulgui reconèixer una tasca realitzada per el futbol americà del nostre país.
Premi Pere Moliner 2010 |
Eduard Berraondo Cavalle |
RECONEIXEMENTS
Per destacar el mèrit o aportació dins de diferents àmbits el Comitè Organitzador de la Nit del Futbol Americà atorga els següents reconeixements:
VALENCIA FIREBATS (Millor d'Espanya)
EFAF (Millor Internacional)
TERRASSA BLUE SHARKS (A l'esportivitat)
FELIX MARTIN HERRERO (A la trajectòria esportiva)
CARLOS CASO SABAS, a títol postum (A la promoció del fufbol americà)
Tambè, i durant la cerimònia de la Nit s'anunciarà el Reconeixement al CLUB DEL ANY
MENCIONS ESPECIALS
La Junta Directiva de la FCFA ha decidit concedir les següents Mencions Especials a la II Nit del Futbol Americà:
BTV
CANAL CATALÀ. GIRONA PLA
RAC 1
UFEC TV
Esperem comptar amb la vostre presència a la II Nit del Futbol Americà que es celebrarà el proper dissabte 19 de Juny al BCIN de Badalona.